Testovi mobitela

APPLE iPhone 6S

iPhone 6S iPhone 6S iPhone 6S iPhone 6S iPhone 6S iPhone 6S iPhone 6S iPhone 6S iPhone 6S iPhone 6S iPhone 6S iPhone 6S iPhone 6S iPhone 6S iPhone 6S iPhone 6S iPhone 6S iPhone 6S
Ocijeni mobitel:
Osnovne informacije
Predstavljen 09-2015
Vrsta uređaja Smartphone
Frekvencija 900 / 1800 / 1900 / 3G / 4G Cat6
Hrvatski izbornik Da
Dimenzije uređaja (mm) 138,3 x 67,1 x 7,1
Masa uređaja (g) 143
Operativni sustav iOS 9
Chipset Apple A9
Frekvencija procesora 1,80 GHz
Broj jezgri procesora 2
Grafički procesor PowerVR GT7600
Ekran i tipkovnica
Dijagonala ekrana (inča) 4,7
Rezolucija ekrana 750 x 1334
Tehnologija ekrana IPS LCD
Broj boja ekrana 16,7 milijuna
Vrsta ekrana Osjetljiv na dodir
Pikseli po inču (ppi) 326
Multitouch Da
Tipkovnica Virtualna
Memorija
Interna memorija telefona 128 GB
RAM memorija 2 GB
Telefonski imenik Neograničeno
Kamera
Rezolucija stražnje kamere 12 megapiksela (4032 x 3024)
Rezolucija prednje kamere 5 megapiksela (2576 x 1932)
Bljeskalica LED
Autofokus Da
Stabilizacija slike Da
Rezolucija video snimanja 3840 x 2160
Prijenos podataka
LTE (4G) Ima
Bluetooth Da (4.2)
NFC Da
WLAN WiFi 802.11 a/b/g/n/ac
WiFi hotspot Da
HTML5 Da
Baterija
Vrsta baterije Li-Poly
Kapacitet baterije (mAh) 1715
Vrijeme razgovora 3G (h) 14
Vrijeme čekanja 3G (h) 240
Brzo punjenje Ne
Bežično punjenje Ne
Multimedija
Diktafon Da
Glazbeni player Da
FM radio Ne
3,5 mm ulaz Da
USB microUSB 2.0
MHL Da
Dodatne funkcionalnosti
E-mail klijent Da
MMS Da
Java Ne
Navigacija GPS, A-GPS, GLONASS
Organizator Da
Dodatno iCloud, Siri, TV-Out, Maps, Čitač otiska prsta, Apple Pay
Mobil.hr testovi
Vrijeme uključivanja uređaja (s) 14
Vrijeme uključivanja kamere (s) 1
Trajanje baterije u praksi (dana) 1
Dužina kabela punjača (cm) 100
Gdje kupiti
Cijena 8.799 kn
Info VIPnet


091 / 77 00
http://www.vipnet.hr
Cafe Mobil
Pogledajte što se na najvećem hrvatskom forumu o mobilnim komunikacijama piše o ovom proizvođaču!
Pogledajte cijenu mobitela na nabava.net
Nabava.net

 

3D Touch u malom
Autor: Ivan Luzar

Kompaktniji model iz Cupertina, iPhone 6s donosi jednaka poboljšanja kao i njegov veliki brat, među kojima je glavno 3D Touch

05.11.2015.

 

Očekivano S unapređenju modelske linije za 2015. godinu, Apple je u svoj manji model dodao 3D Touch i unaprijedio kameru. Iako zvuči kao maleni upgrade, promjena je više nego očekivana. Donosimo opširan test / review Apple iPhone 6s.

Sadržaj pakiranja

Kao i na većem 6s Plus, kutija u kojoj dolazi 6s je laganije promijenjena. Bijeli otisak mobitela s prošle generacije je zamijenjen slikom uređaja u punoj veličini. Paket opreme je klasičan – earpods slušalice, punjač i USB Lightning kabel duljine 100 cm.

Ergonomija, dizajn i izrada

Prava je rijetkost na današnjem tržištu imati prilike držati u rukama vrhunski uređaj s ekranskom dijagonalom ispod 5 inča. No iPhone nikako da dobije nešto manje prostore ispod i iznad ekrana, čime je ustvari jednake fizičke veličine kao neki konkurentski modeli s dijagonalom ekrana od 5 inča. Međutim, iPhone je i znatnije tanji od većine konkurencije, no dodana težina ove godine zbog implementacije Taptic Enginea i 3D Toucha ostavlja odličan dojam. Čini nam se da nam 6s mnogo stabilnije leži u ruci nego 6, dok u usporedbi s nekim debljim konkurentima nemamo osjećaj da iPhone nestabilnije držimo u ruci.

 

Ono što je ostalo gotovo identično prethodniku je dizajn, uz iznimku dodanog malenog slova „S“ na dnu stražnje stranice. Tipka za otključavanje je s desne strane uređaja, iznad utora za SIM, lijeva strana sadrži prekidač za stišavanje i tipke za glasnoću, dok je vrh potpuno prazan. Na dnu nalazimo 3,5 mm audio priključak, Lightning port i mono zvučnik. Touch ID tipka podno ekrana je ostala jednakog dizajna i veličine, no njena funkcionalnost je znatnije poboljšana. Preciznost je dovedena do savršenstva pa niti jednom nismo imali ne prepoznat otisak, makar imali i pomalo mokre ruke. Touch ID je međutim prebrz pa dok otključavamo uređaj pritiskom na home tipku, lockscreen nam samo bljesne pred očima te odmah prelazimo na home. Ponovno nam nije logično zašto Apple nije uklonio lockscreen kada uređaj otključavamo preko home tipke, kako to rade mnogi Android modeli. Ako ipak želimo pogledati lockscreen, uvijek možemo pritisnuti lock tipku i nakon nje TouchID.

Ekran i tipkovnica

IPS ekran dijagonale od 4,7 inča je zadržao i netipičnu rezoluciju od 750 x 1334 piksela, kao i IPS matricu. Iako ne primjećujemo previše pikselizacije, za ovako visoku cijenu uređaja ipak očekujemo Full HD ekran. Pri sitnijem tekstu ili pri pregledavanju slika, fali nam još jedna stepenica oštrine, no pri pregledavanju drugačijeg sadržaja, poput dopisivanja Whatsappom i pregledavanjem Facebooka, nismo primijetili nedostatak piksela. Kao i kod većeg modela, ekran nas ne oduševljava, makar je i dalje veoma dobar. Konkurentski AMOLED ekrani nas ipak više oduševe. Ono što nas na ekranu 6s-a oduševljava je 3D Touch panel, koji može osjetiti razlike u pritisku. Jačim pritiscima u ekran imamo osjećaj kao da prstom prolazimo unutar mobitela, a ovisno o tome gdje se nalazimo u OS-u time se i pokreću određene radnje.

 

Tipkovnica je nešto skučenija zbog 4,7 inčne dijagonale, no nakon par dana tipkanja brzo smo se navikli na nju. Preciznost digitizera dodirnog ekrana je vrhunska pa bismo tipkanjem vrlo malo griješili. Ako bi nam se ipak potkrala kakva greškica, dovoljno bi bilo čvrsto pritisnuti na neko slovo, čime se pokreće 3D Touch akcija nalik trackpadu laptopa, u kojoj možemo pomicati kursor po tekstu, sve do greške koju smo načinili.

Operativni sustav, sučelje i brzina rada

iOS9 spram iOS 8 djeluje kao veliki bugfix. Promjene su bazirane više u pozadini, kao što je unaprjeđenje performansi i autonomije. Glavni napredak u autonomiji je zbog low-power modea, koji smanjuje teret operativnog sustava na procesor čime se štedi energija. Osvjetljenje je također smanjeno, kao i razne provjere i sinkronizacije. Promjena se desila i na izgledu, no i nije toliko drastična. Promijenjen je defaultni font u Helvetica Neue, koji je debitirao s Appleovim Watchem. Čitali smo dosta po raznim portalima kako je čitljivost smanjena, no mi nismo imali nekih problema zbog fonta, već samo s pregledavanjem najsitnijeg fonta bez zumiranja u nekom dokumentu, što se više može pripisati rezoluciji i dijagonali ekrana.

 

Kao i kod 6s Plus, glavna promjena na operativnom sustavu je implementacija 3D Toucha kroz cijeli operativni sustav. 3D Touch je ustvari implementacija novog načina interakcije s operativnim sustavom. Dok se ne proba vlastitim rukama, 3D Touch se može doimati kao zamjena za Androidov dugi pritisak ili nešto slično kao desni klik na računalo. No, Apple i dalje nudi kratki i dugi pritisak, a razne razine čvrstog pritiskivanja su nova razina. 3D Touch nas je kao i na 6s Plus oduševio. Jačim pritiskom na neki link pri pregledavanju slika na instagramu, slika se otvara i lebdi pod našim prstima tako da ne moramo ulaziti u pregled nečijeg profila te pritiskati tipku za nazad. Kratak pritisak je zadržao istu funkcionalnost, otvara sliku i profil korisnika. Kao i kod promjene odnosa stranica ekrana prije par godina, čekamo i punu implementaciju 3D Touch funkcionalnosti u sve aplikacije. Čak ni sve Appleove aplikacije ne podržavaju 3D Touch, pa čak niti s homescreena, gdje se primjerice jačim pritiskom na ikonicu kamere pokreće meni u kojem možemo odabrati da li želimo slikati s prednjom ili stražnjom kamerom. Ovisno u 3D Touchu, novi vibracijski motor na različite načine vibrira, a vibracije variraju od laganih tapkanja i dodira sve do žustre vibracije koja je među jačima na tržištu.

 

Apple iPhone 6s se pali za brzih 14 sekundi.

Imenik, pozivi i društvene mreže

Kao i drugi pametni uređaji, Appleov iPhone ima neograničeni kapacitet unosa u imenik te nudi sinkronizaciju s Cloudom. Već dugi niz generacija Apple odbija implementirati T9 speed dial putem brojčanika, čime bi se uklonila potreba za listanjem svim kontakata pohranjenih u mobitelu, što može biti naporno ako imate i više od 1000 kontakata. Kvaliteta poziva i prijem signala su odlični, no 6s Plus je notu glasnijeg zvučnika za razgovore.

 

Isprobali smo tipične kandidate, Facebook, Twitter i LinkedIn. Sva tri klijenta su radili veoma dobro, notu brže nego na konkurentskim operativnim sustavima. Malenih međuučitavanja i dalje ima, znatno manje nego kod drugih operativnih sustava, no ipak malo više nego kod 6s Plus. Unatoč tome, rad društvenih mreža na 6s je u potpunosti pouzdan, bez ikakvih propuštenih poruka ili dugih kašnjenja koja se mogu desiti na drugim OS.

E-mail i poruke

Appleov E-mail podržava konfiguraciju svih bitnijih E-mail sustava, čak putem čarobnjaka za postavljanje, čime je konfiguracija Outlooka ili Gmaila lagan posao. Za slučaj da nedostaje podrška za klijent, moguće je ubaciti račun putem POP3 i IMAP Standarda. Primanje mailova s bilo kojih poslužitelja je išlo bez problema, s gotovo trenutnim primitkom. Prava prednost ipak leži u 3D Touchu koji dozvoljava pregled E-mail poruke čvrstim pritiskom, pri čemu E-mail lebdi iznad sadržaja ispod.

 

SMS poruke se tipično sortiraju u razgovore ovisno o pošiljatelju, a poruke se slažu kronološki. Poruke poslane putem iMessagea se također svrstavaju u iste razgovore pa ako se razgovor vrši s drugim korisnikom iPhonea poruke se ne šalju putem mobilne mreže već putem interneta.

 

Procesor i memorija

Dual Core procesor je norma za Appleove mobitele još od 4S generacije, no Appleov A9 čip je do sad najjači dual core procesor koji se ugrađivao u iPhone. Radnog je takta 1,84 GHz, upotpunjen PowerVR GT7600 šest jezgrenim grafičkim procesorom. Po specifikacijama je identičan većem 6s Plus, zbog čega nam je čudno zašto bilježi slabije rezultate u benchmarkovima.

 

Memorijski kapaciteti su ostali isti kao i prošle godine, a dostupni su u 16, 64 i 128 GB. Na žalost, 16 GB je još uvijek temeljni kapacitet, što smatramo velikim promašajem. 16 GB je za mobitel iz 2015., pogotovo u ovoj cjenovnoj kategoriji, jednostavno premalo. Dugo već priželjkujemo povećanje minimalnog kapaciteta na 32 GB, a čini se da ćemo još morati pričekati neko vrijeme za ispunjenje te želje. Naš 64 gigabajtni model je nudio 55,6 GB slobodne pohrane. Velika razlika spram prošlogodišnjeg modela, ali i konkurencije, je implementacija NVME SSD kontrolera u pohrambeni sustav, čime su brzine zapisivanja u memoriju dramatično veće nego kod konkurencije, a time se iPhone čini nešto bržim.

Baterija i trajanje

Kapacitet spram prošlogodišnjeg modela je smanjen za 95 mAh, odnosno oko 5%, te sada iznosi 1750 mAh. Razlog tome leži u većoj fizičkoj veličini Taptic vibracijskog motora. Autonomija ipak i nije osjetila neki udarac te je autonomija 6s-a u razini sa šesticom. Uspjeli smo izdržati jedan dan s mješovitim korištenjem, gdje smo se dopisivali putem IM aplikacija i društvenih mreža oko 1h, te 1h pregledavali Internet i slušali glazbu. Time bismo imali oko 35% preostalog kapaciteta na kraju dana. Intenzivnijim korištenjem, poput snimanja videa, igranja igara i benchmarkanjem, bateriju bi ispraznili i za 3 sata, što je ipak nešto manje nego konkurentski modeli.

Multimedija, FM radio, glazba

Unatoč Appleovim grandioznim najavama da će Apple Music biti jedini glazbeni svirač koji će korisnicima biti potreban, bilo za lokalnu ili streamanu glazbu, korisnici iz Hrvatske su još jednom zakinuti. Umjesto Apple Musica, prisiljeni smo bili koristiti arhaični glazbeni svirač, a za kupnju glazbe bili smo prisiljeni koristiti iTunes. ITunes se, kao i na 6s Plus, odbijao do kraja pokrenuti, izbacujući samo grešku. Glazba se na lokalnu pohranu može prebacivati putem sve goreg iTunesa, koji je često znao pomiješati ili ne prihvaćati ID3 tagove vezane za naše MP3 datoteke. Imamo osjećaj da je već polako došlo vrijeme da se ograničenje prebacivanja glazbe samo preko iTunesa ukloni pa da se glazba, kao i slike, može prebacivati klasičnim drag and dropom. Ono gdje se iPhone počinje lagano isključivati u području glazbe je kvaliteta reprodukcije koja je putem priloženih slušalica veoma dobra. Iako su earpods stvar subjektivnog dojma, za naše uši, earpods su bile odlične slušalice koje nam dobro leže u ušnoj resici. Svi tonovi, bili niski, srednji ili visoki su bili jednako izraženi i čisti, a glasnoća relativno glasna. Ugrađeni zvučnik istovjetan je onom na 6s Plus pa je unatoč mono radu veoma glasan i relativno čist. Bassovi su mu također neočekivano jaki, no pozicioniranje s donje strane uređaja nas još uvijek bode u oko. Često bismo zvučnik znali pokriti rukom dok bi gledali video.

 

Reprodukcija videa je očekivano dobra, no s potrebom prebacivanja datoteka ponovno putem iTunesa. Datoteke se pritom, ako je potrebno, konvertiraju u format prigodan za iPhone. Full HD video zapisi se, iako nemaju smisla na ekranu ispod Full HD rezolucije, reproduciraju bez problema.

 

Analogni FM radio nije ugrađen pa se za slušanje radija mora upotrijebiti jedna od mnogih Internet radio aplikacija dostupnih na app storeu.

Fotoaparat i video

12-megapikselna kamera gotovo je pa istovjetna onoj na 6s Plus, s jednom razlikom, nedostatkom optičke stabilizacije. U fotografiranju po danu i iz ruke nismo primijetili neke veće razlike. Kvaliteta slika je odlična, s vrhunskom oštrinom, kontrastom i reprodukcijom boje. Digitalno izoštravanje u procesiranju slika je također minimalno pa je digitalni šum pri zumiranju smanjen. Pri noćnim fotografijama primjećujemo malo više šuma kojeg pripisujemo nešto kraćoj ekspoziciji, koja uzrokuje nešto tamniju sliku, zbog čega se u procesiranju pribjegava većem šumu koji prosvjetljava sliku.

Novina su Live photos, koji su ustvari maleni video klipovi par sekundi prije i poslije pritiskanja shutter buttona, sastavljeni od burst fotografija. Jačim pritiskom na slike u galeriji, slike time ožive par sekundi prije i poslije slikanja, što nam se čini kao zgodan detalj.

 

Snimanje video klipova je konačno moguće u 4K pri 30 FPS, za što će ipak trebati nešto više pohrane, budući da je 4K video klip otprilike 4 puta veći od 1080p video klipa. Kvaliteta videa je vrhunska, na tragu fotografija. Kamera brzo reagira na promjene u osvjetljenju, a izoštravanje je veoma brzo. Pri video snimanju osjeti se nedostatak optičke stabilizacije, zbog čega snimke djeluju malo nestabilnije nego one na 6s Plus.

 

Rezolucija prednje selfie kamere je dignuta na 5 megapiksela, a dodana je mogućnost prednjeg blica koji na trenutak podigne osvjetljenje ekrana na 100%, s tonovima koji su prirodni za boju kože.

 

Fotografirano s Apple iPhone 6s

Za fotografije u originalnoj veličini te za još dodatnih fotografija kliknite na link:

http://1drv.ms/1MnAL3J

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1446971058.jpg http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1446971308.jpg http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1446971339.jpg http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1446971756.jpg

Povezivost i Internet pretraživač

Glavni komunikacijski protokoli su podržani pa tako nalazimo 4G LTE, Wi-Fi ac Dual Band i Bluetooth 4,2. NFC i dalje ne podržava niti jednu drugu funkcionalnost od plaćanja u trgovinama, no ta funkcionalnost još uvijek nije dopuštena u Hrvatskoj. Ponovno smo začuđeni tom odlukom, budući da je tržište preplavljeno raznom periferijom koja nudi brzo uparivanje putem NFC-a.

 

Safari je i dalje glavni Internet pretraživač, koji dozvoljava sinkronizaciju bookmarkova s desktop verzije putem iClouda. Brzina otvaranja i pregledavanja je odlična, bilo da se radi o mobilnom webu ili o kompliciranijim stranicama. Testirali smo i Googleov Chrome, koji je bio jednako brz, no to je i logično, budući da koristi Safarijev web engine umjesto Googleovog. Prednost instalacije Chromea je sinkronizacija bookmarkova, a drugi browser se ne može postaviti kao defaultni, pa se svi linkovi iz drugih aplikacija i dalje otvaraju u Safariju.

Benchmark test

Manji Appleov model dobiva i manje bodova u Antutu Benchmarku, 57.971 spram 59.189 bodova 6s Plusa. Prošlogodišnji 6 je u istom benchmarku osvajao 48.181 bodova, tako da je upgrade od oko 10.000 bodova jednak upgradeu kojeg je doživio i 6s Plus. 3D Mark daje 2410 bodova, oko 380 bodova manje nego većem srodniku, 6s Plus. Veći skok se vidi u usporedbi s prethodnikom koji je u istom 3D Mark testu dobivao dvostruko manje bodova, 1198.

Navigacija

Iako su Appleove karte mnogo bolje nego što su bile pred par godina, njihova pokrivenost Hrvatske i nije u vrhu ponude. Radije smo koristili Googleove karte, a najradije Here navigaciju koja dozvoljava offline pohranu karata, čija karta Hrvatske zauzima oko 400 MB. GPS pozicioniranje smo dobiti trenutno, bilo u vedrom ili tmurnom vremenu.

Uredski paket

Predinstalirane su aplikacije za burzovno izvješće, napredan notes i diktafon. Ostatak aplikacija, poput Pagesa za otvaranje tekstualnih dokumenata smo morali skinuti s App storea. Pages je bez problema otvarao tipične uredske datotečne formate, kao i Numbers za proračunske tablice i Keynote za prezentacije.

Organizator i alarm

Kalendar je više klasičan, s mogućnosti sinkronizacije s cloudom. Pregled je moguć po mjesecu ili prema rasporedu događaja za određeni dan.

 

Alarm je integriran u aplikaciju sada, a moguće je postaviti više alarma koji se ponavljaju na različite dane.

Aplikacije i igre

Broj aplikacija na storeu je po prilici jednaka kao i na Androidovom, dok se oboje izmjenjuju na tronu po broju aplikacija. Većinu aplikacija koje smo navikli koristiti na oba sustava smo i instalirali, no ono što nas razočarava je nemogućnost deinstalacije aplikacija koje ne koristimo. Zašto moramo imali aplikaciju za Appleov Watch ako nemamo Watch? Ponovno smo morali pribjegavati sortiranju aplikacija u folder koji smo nazvali „Nevažne aplikacije“, nešto što radimo od začetka iPhone linije.

 

Na app storeu nismo pronašli igru koja bi napravila probleme malom iPhoneu. Igrali smo jednake igre kao i na 6s Plus, AirSupremacy J, Need For Speed No Limits i Fifa 16. Dulje igranje je izazvalo nešto jače zagrijavanje nego kod većeg modela, no to pripisujemo jednostavno veličini kućišta, budući da manji model ima manju površinu na koju može raspršiti toplinu. Ono što je očitije je potrošnja baterije koja bi uz igranje Need For Speeda oko 30 minuta pala za 40%.

Cijena za Apple iPhone 6s

Cijena Apple iPhonea 6s sa 64 GB bez ugovorne obaveze je 8799 kn (studeni 2015.). Cijena je puno veća nego što smatramo da bi bila fer, no korisnici iPhonea su već navikli na premium cijene koje moraju izdvojiti za svoje uređaje. U operaterskim tarifama cijena samog uređaja može biti 1699 kuna, uz 24-mjesečni dodatak na računu od 100 kuna.

Cool faktor

Budući da se radi o češćem modelu spram većeg 6s Plus, glavni cool faktor je 3D Touch, koji je zaista novi način interakcije s uređajem.

Zaključak testa

6s je ispunio naša očekivanja manjih promjena za ovu generaciju spram 6. Promjene koje su načinjene su osjetne, a iPhone se doima kao mnogo uglađeniji uređaj nego što je to bio iPhone 6, zaključujemo našu recenziju. Dodani 3D Touch čini rukovanje iPhoneom unikatnim iskustvom, a unaprijeđena kamera i brzina rada samo doprinose pozitivnom dojmu. Autonomija je prosječna, na tragu prošlogodišnje, unatoč nominalno manjem kapacitetu. Iako je ekran dobar, nije ništa posebno, a povećanje rezolucije bi svakako popravilo dojam, pogotovo kada se u obzir uzmu odlični AMOLED paneli koje konkurencija ima u ponudi.

Ako razmišljate o upgradeu s iPhonea 6 na 6s, razmislite da li je 3D Touch dovoljni razlog za novu kupnju. Ako ipak imate neki stariji model, poput 5 ili 5s, kupnju 6s-a, makar paprene cijene, smatramo dobrom odlukom.

 

Plus

 

+ 3D Touch

+ Kamera

 

Minus

 

- Mušice iOS-a

- Nema IR niti Wireless punjenje

- NFC služi samo za plaćanje koje nije dostupno u Hrvatskoj

Konkurencija - Samsung Galaxy S6

Samsung u samo malo dulje kućište gura čak 5,1 inčni zaslon gotovo četverostrukog broja piksela, za ukupnu 1440p rezoluciju. Kvaliteta prikaza na ekranu je također nešto bolja, zahvaljujući AMOLED matrici. Po brzini rada, iPhone i S6 su gotovo jednaki, unatoč Samsungovom nadmoćnijem hardveru. Kamere su im gotovo jednake kvalitete, no S6 broji 4 megapiksela više. Gledajući autonomiju, S6 i 6s usporedivi, te oba nude 1 dan umjerenog korištenja.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1446971820.jpg

Konkurencija - Sony Xperia Z3 Compact

U kućište par milimetara manje i uže, no par milimetara deblje, Sony je postavio 4,6 inčni ekran, nešto niže 720p rezolucije. Unatoč nižoj rezoluciji, oštrina im je gotovo pa identična, no Sony ima nešto bolju ergonomiju zbog manje neiskorištenih površina. Po brzini rada, iPhone i Z3 Compact su usporedivi, no glavna prednost Z3 Compacta spram iPhonea je memorija proširena microSD karticama. Sony ima i brojčano jaču kameru, koja broji 20,7 megapiksela, no po kvaliteti slika su usporedivi.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1446971847.jpg

 

 

 

Komentari

Trenutno nema komentara.

Odgovori